Genel Özellikleri

Navigation:  Giriş >

Genel Özellikleri

Return to chapter overviewNext page

 

narbarkod

Narbarkod Market Mağaza Barkod Otomasyon Programının Genel Özellikleri

 

 

          Sistem ihtiyaçları çok düşük olup 64 MB RAM, 4 GB HD ve Celeron 300 Mhz bir bilgisayarda çok hızlı bir şekilde çalışabilmektedir. Win32 bit mimaride son yenilikler kullanılarak güçlü Borland Delphi 7 ile yazılmıştır. Çalışabidiği işletim sistemleri Windows 98, Windows ME, Windows 2000, Windows XP ve Windows Server 2003 dür.

 

          Veritabanından bağımsız bir yapıya sahiptir. Kullanıcı istediği veritabanını seçebilmektedir. Örneğin Oracle, MS SQL Server 2000, DB2, Interbase, Firebird, Pervasive vb veritabanlarında çalışabilmektedir. Bu özellik programın ölçeklenebilirliğini artırmakta ve ister 1 kullanıcı olsun ister 1000 kullanıcı olsun performanstan ödün verilmemektedir.

 

          Sonsuz kullanıcı tanımları ve yetkilendirilmesi sayesinde programın sadece kullanıcın yetki verildiği  bölümlerde çalışması sağlanmaktadır. Ayrıca bu yetkiler görme,değiştirme,silme ve ekleme gibi daha da ayrıntılı yapılabilmektedir. Bunun sayesinde firmada tam oto kontrol sağlaya bilinmektedir.

 

          Sonsuz stok kartı destediği vardır. Bu kartlarda Ana grup, Alt Grup, Özel kod, Departman, Kod, Barkod gibi gruplama yeteneği ile raporlarda çok büyük esneklik sağlanmıştır.

          Hızlı stok giriş kartı sayesinde daha önce bu tür programları kullanmayan kullanıcılar bile çok kısa sürede stokları açabilmektedir.

          Barkodsuz ürünlere istediğiniz standartlarda  barkod üretip normal yazıcıdan veya herhangi bir barkod yazıcısından çıkış alınabilinmektedir.

          Minimum maksimum seviye takibi ile firmanızda gereksiz stok yığılmalarının önüne çok kolay geçilebilinmektedir. Ayrıca stokun satış hızına ve maksimum-minimum değerlerine göre istediğiniz firmaya otomatik sipariş hazırlayabilirsiniz.

          Hızlı kar oranı takibi sayesinde karlılık durumlarını izleyebilir ve gerekli değişiklikleri anında yapabilirsiniz.

          Envanter durumunu birden çok uluslararası hesaplamalara göre yapabilir. Bunların bazıları Fifo, Lifo, Ortalama alış, Ağırlıklı Alış, Son giriş Fiyatı ve Satış Fiyatından ayrıcada depoları ayrı ayrı elinizdeki stok miktarını ananında görebilir ve yüzdesel oranlarla takip yapabilirsiniz . (Örneğin elinizdeki stokların yüzde kaçı Muhtelif Gıda, yüzde kaçı Tekel veya yüzde kaçı Ülker olduğunu kolayca bulabilirsiniz)

          Hızlı bir şekilde iki tarih arasında yine uluslararası kabul görmüş hesaplamalara (Fifo,Lifo, Ortalama,Ağırlıklı Ortalama, Son Giriş Fiyatı ve Satış Fİyatı) göre kar zara analizleri yapabilirsiniz. Bu analizlerde birden çok kriter uygulayabilirsiniz. (Örneğin barkodu 8690504 ile başlayan ürünler veya Departmanı Tekel olan ürünler Gibi)

          Toplu fiyat değiştirme özelliği sayesinde yine istediğiniz kriterlerdeki ürünlerin alış ve satış fiyatlarını

                          % Artır

                          % İndir

                          Belli değerde Artır

                          Belli değerde İndir

                          Sabit fiyat uygula

                          Son Alış fiyatından % artırabilirsiniz.

 

          Stok kartında tek bir üründe birden fazla borkod atayabilir; bunlara ayrı ayrı fiyatlar uygulayabilirsiniz: (Örneğin bir ürünün tek satış fiyatı farklı koli satış fiyatı farklı olabilir.)

 

          Stok fiyatları KDV dahil,hariç, istediğiniz döviz cinsinde, belli cari grubuna veya tek bir cariye ve iki tarih arasında bir fiyat atayarak promosyonlar düzenleyebilirsiniz.

 

          Stoklarda Excel tarzı sayım listesi oluşturabilir ve bu listeyi tek tuşla sayım fişi haline getirip firmalarda en zahmetli bir iş olan sayım işlerini hatasız ve çok hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Kayıp ve fazla çıkan stokları istediğiniz  bir fiyatla maliyetlendirebilirsiniz. (Örneğin Fifo,Lifo, Son alış fiyatı gibi)

 

          Sonsuz Cari Kartı Desteği. Cariler stok kartında olduğu gibi Kod,Ana grup , Alt grup, Özel kod gibi gruplara ayırarak raporlarda çok büyük esneklikler sağlar.

          Carilerde istediğiniz döviz cinsini seçerek bakiyeleri hem TL veya istediğiniz dövize göre takip yapabilir ve kur farklarından kaybınızı en aza indirebilirsiniz.

Carilere risk, kritik seviyeleri ve iskonto atayarak kullanıcı hatalarının önüne geçerek bakiyeleri daha güvenli ve hızlı takip edebilirsiniz.

          Carilere tahsilat tediye fişleri düzenleyebilir aynı fişin içinde Nakit, Kredi Kartı, Çek ve Senet bulunabilir ve bunların adatını siz satırları girdikçe otomatik hesaplayabilir. Ayrıca fişlerde seri ve sıra çek / senet düzenleyebilirsiniz.

 

          Ayrıntılı Çek / Senet takibi yaparak Çek / senet durumunu tek tuşla görebilirsiniz. Karşılıksız,İade veya Ödenmeyen çek senet işlemlerini kolayca düzenleyebilirsiniz. Ayrıca çekleri banka veya tahsildarınıza tahsile çıkartıp takip edebilirsiniz. Böylelikle firmalardaki en büyük sorunlardan biri olan çek senet kargaşasına son verebilirsiniz.

 

          İrsaliye , Fatura , Sipariş Fişi, Sayım Fişi, Depolar arası sev fişi,Konsinye fişi düzenleyip bunlara TL yanında istediğiniz dövizi seçerek tek faturayı iki ayrı para biriminde takip edebilirsiniz. Cariye girilen irsaliye veya siparişleri otomatik faturalandırabilir ve iki üç işlem yerine tek işlemle işlerinizi hızlandırabilirsiniz.

          Faturalardan birden çok satır ve dip iskontosu ve masraf girebilir. Bunları % veya tutar olarak belirleyebilirsiniz.

          Ayrıca faturada girilen anlık net maliyeti görebilir ve stok fiyatlarını fatura girerken değiştirebilirsiniz.

          Faturada borkod okuyucu ile giriş yaparak hatasız ve hızlı fatura girişi yapabilirsiniz.

 

          Birden fazla kasa açabilir ve bu kasalardaki Nakit, Çek, Senet durumunu tek tuşla ayrıntılı olarak görebilirsiniz.

 

          Sonsuz sayıda Banka kartı açarak bunları ayrı ayrı veya belirteceğiniz gruplar halinde takip edebilirsiniz.

          Banka İşlemleriyle  bankaya çek senet çıkışı yapabilir ve bunları bankada tahsil  edebilirsiniz. Ayrıca EFT gibi bankadaki nakit işlemleriniz ayrıntılı olarak takip edebilirsiniz.

 

          Etiket modülü ile istediğiniz boylarda ve adetlerde etiket tasarımı yapabilir ve bunları hem normal yazıcıdan hemde herhangi bir barkod yazıcısından renkli veya siyah beyaz basabilirsiniz.

 

          Perakende satışta kullanılan tüm yazarkasalar , Online POS , terazi ve fiyat gör gibi cihazlarla sorunsuz ve direk bağlantı ile iletişim sağlayabilir.

          Bu cihazlarda istediğiniz anda fiyat değişiklikleri yapabilir , yeni ürün girebilir veya silebilirsiniz.

          Yazarkasa satışlarını ayrı ayrı takip edebilir veya programa satışları istediğiniz an faturalaştırabilirsiniz.

 

          Yedekleme modülü sayesinde yaptığınız işlemleri tarih,saat eve dakika bazında yedekleme yapabilir ve geri alabilirsiniz.

 


 


This help file was created with an unregistered evaluation copy of Help & Manual. © EC Software. All rights reserved. This message will not appear if you compile this help file with the registered version of Help & Manual.